parallax background

Usługi ogrodnicze

Usługi ogrodnicze - Likwidacja starej darni

Usługa polega na usunięciu starego, zachwaszczonego i mało estetycznego trawnika. W swojej ofercie posiadamy trzy metody usunięcia darni. Pierwsza – niestety chwastobójcza i mało przyjazna dla środowiska ale najtańsza. Klient dostaje od nas opryskiwacz wraz ze specjalnie dobraną mieszanką i w zaciszu własnego ogródka w odpowiednich interwałach opryskuje trawnik. Kolejna metoda to likwidacja trawnika maszyną usuwającą darń Benassi L390. Posiada ona regulację zagłębienia noża w skutek czego może być wykorzystywana na dowolnym terenie. Po przejazdach zostaje odcięty pasek o szerokość 35cm, wystarczy go tylko zrolować i już mamy odsłoniętą glebę pod niwelację. Jest to jeden z najpewniejszych sposobów eliminacji darni. Daje nam duże prawdopodobieństwo, że na nowo wykonanym trawniku nie przerosną żadne chwasty. Ostatnią z oferowanych przez Firmę garden4everyone metod jest usługa glebogryzarką separacyjną. Polega ona na odseparowaniu kamieni od ziemi, zakopaniu ich na głębokość 15cm oraz przykrycie spulchnioną, przesianą frakcją ziemi, która zostaje delikatnie do gnieciona wałem ażurowym pozostawiają idealną strukturę pod zasiew trawy.

Niwelacja terenu

To z technicznego punktu widzenia profilowanie terenu, na którym w późniejszym czasie chcemy założyć trawnik. Usługa ta polega na wyeliminowaniu z istniejącego trawnika wszystkich materiałów stałych takich jak: kamienie, gałęzie, nasadzenia których chcemy się pozbyć, generalnie wszystko co może nam przeszkodzić przy pracy.

Pamiętajmy również, że istotne jest nie tylko to co widzimy gołym okiem. Musimy również pamiętać, że będziemy zagłębiać się w glebę. Załóżmy, że bezpieczny parametr to 200 mm głębokości od poziomu wyjściowego działki. Oznacza to, że na głębokości do 20 centymetrów nic nie powinno się znajdować. Kolejnym krokiem, który musimy wykonać jest dobór odpowiedniego sprzętu do naszej działki. Sprzęt, który posiadamy w swojej ofercie do niwelacji terenu to miniładowarka Avant wraz z odpowiednimi narzędziami oraz oczywiście nasza ręczna praca. Profilowanie terenu powinno odbywać się w dogodnych warunkach pogodowych. Jest to mozolna i ciężka praca ale bardzo istotna aby uzyskać zadowalający efekt końcowy.

Glebogryzarka separacyjna

Usługa glebogryzarką separacyjną firmy R2 TST do twardej gleby.

Firma garden4everyone posiada w swojej ofercie usługę glebogryzarką separacyjną. W/w metoda polega na odcięciu wierzchniej warstwy gleby i odseparowaniu jej od elementów stałych, takie, które nie mogą ulec rozdrobnieniu są to m.in., kamienie, twardo zbrylona ziemia, resztki trawnika. Frakcja ze wspomnianymi elementami stałymi opada jako pierwsza na samo dno koryta roboczego, została ona zatrzymana przez blokujące pręty stalowe. Natomiast wszystko co przez nie przeleci zostaje przesiane. W efekcie czego elementy stałe zostają przykryte przesianą, odseparowaną, napowietrzoną i spulchnioną warstwą ziemi. Glebogryzarka separacyjna sięga w głąb ziemi 150mm, także z powodzeniem może być stosowana tam, gdzie został zamontowany system nawadniający. Ziemia po przejeździe tej maszyny jest idealnie spulchniona i natleniona – co sprzyja młodej trawie sprawnie się rozwijać, zakorzenić.

Rozkładanie trawy z rolki

Jeżeli zależy Wam na pięknym i zielonym trawniku w kilka dni, warto przemyśleć zainwestowanie w trawnik z rolki. Wielu miłośników pracy w ogrodzie uzna takie rozwiązanie za ekstrawaganckie, lecz ma ono kilka zalet. Najważniejsze z nich to szybkość i trwałość, która znajduje sobie coraz więcej zwolenników. Po profesjonalnym przygotowaniu podłoża, możemy w końcu zakupić i rozłożyć trawnik z rolki. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach przy zakupie. Przy wyborze trawnika zwróćcie uwagę na kolor trawy – powinien być intensywny i jednolity bez zżółknięć na obrzeżach, korzenie powinny być gęste i długie. Pracownicy firmy garden4everyone z należytą starannością rozłożą trawnik nawet na ciężko zróżnicowanym terenie

Wysiew trawy

W ogrodach przydomowych zazwyczaj stosuje się wysiew trawy ręcznie. Pracownicy firmy po ustaleniu z klientem doboru nasion przystępują do zasiania trawnika. Metoda, którą stosują polega na zasianiu nasion na krzyż, najpierw w jednym kierunku potem pod kątem prostym w stosunku do poprzedniego. Dzięki zastosowaniu takiej metody nasiona zostaną rozprowadzone równomiernie po całym ogrodzie. Po zasianiu, następuje przykrycie nasion trawy delikatną frakcją ziemi w wyniku czego przy silnym słońcu nasiona nam się spalą. W kolejnym etapie pracownicy zagęszczają teren przy użyciu odpowiednich walców zagęszczających. Kolejnym etapem jest regularne nawadnianie nowo zasianego trawnika… W ofercie firmy garden4everyone również znajdziecie tego rodzaju usługi.

Zagęszczanie terenu

W ofercie firmy garden4everyone znajdziecie również usługę zagęszczania terenu. Odpowiednie zagęszczenie terenu jest niezbędne do stworzenie idealnego trawnika. Prawidłowo wykonane ma na celu schowanie i przykrycie nasion trawy. Również po niwelacji terenu zastosowanie zagęszczenia w dużym stopniu ułatwi i usprawni przejazdy maszyn z podpiętą glebogryzarką. Po wykonaniu niwelacji terenu warto jest zagęścić teren przed przejazdem glebogryzarki separacyjnej, również po zasianiu trawy konieczny jest kilkukrotny przejazd. Pracownicy firmy posiadają odpowiednio do tego wykonane walce zagęszczające podłoże, ręczne jak również dopinane do ładowarki Avant. Odpowiednio dobrane maszyny zagęszczające uzyskują twarde i stabilne podłoże oraz zapobiegają rozchodzeniu się trawnika. W ciężkim terenie pracownicy stosują mało-gabarytowe walce zagęszczające aby na całej działce teren był wykonany jednolicie.

Nawadnianie terenu

Przy aranżacji jak również przy planowaniu trawnika warto jest dodatkowo zainwestować w system nawadniania ogrodu. Trud i ogrom prac włożonych w wykonanie waszego wymarzonego ogrodu niestety pójdzie na marne, jeżeli nie będziemy go odpowiednio nawadniać. W pomocy przychodzi firma garden4everyone, która zainstaluje na waszym ogrodzie specjalnie dobrany do waszego ogrodu system nawadniania. Przy aranżacji ogrodu poproście projektanta, aby uwzględnił system nawadniający na waszej działce lub skorzystajcie z naszej fachowej pomocy. Specjaliści firmy dobiorą odpowiedni system idealnie pasujący do waszych wymagań. Po zastosowaniu systemu nawadniającego odetchnięcie z ulgą, zapomnicie o regularnych i czasochłonnych nawodnień trawnika i roślin. Zainstalowany system przez długie lata wykonana za was tą mozolną pracę. Wy natomiast w tym czasie możecie w pełni rozkoszować się widokiem waszego wymarzonego ogrodu.
parallax background

Usługi budowlane

Wykonanie Tarasu

W dzisiejszych czasach stworzenie idealnego miejsca w zakątku swojego domu/ogrodu to nie tylko założenie trawnika czy posadzenie zieleni (rabat) wokół posesji, ale także miejsce, gdzie będziemy spędzać najwięcej wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Jeśli chodzi o strefę relaksu nieodzownie przychodzi nam na myśl dobrze wykonany taras. Wykonujemy tarasy z deski kompozytowej oraz naturalnego lub egzotycznego drewna na podłożu o różnej teksturze. Firma garden4everyone specjalizuje się w wykonywaniu tarasu w oparciu o systemy Lenta, jednak nic nie stoi na przeszkodzie wykonania tarasu w oparciu o systemy innych firm. Służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiedniego zestawu, jak również w doborze odpowiedniego systemu montażowego. W celu wykonania oferty prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego na naszej stronie (mile widziane zdjęcie miejsca wykonania usługi).

Usługi budowlane - wykopy liniowe

Firma garden4everyone w swoich usługach budowlanych oferuje również wykopy liniowe. Wykopy liniowe stosowane są m.in. do: rozłożenia światłowodów, przyłączy gazowych, rozciągnięcia instalacji elektrycznych, instalacji fotowoltaicznych, instalacji pomp ciepła oraz oczywiście systemów nawadniania w waszych ogrodach. Firma wykopy liniowe wykonuje przy użyciu miniładowarki Avant wraz z podpiętą do niej koparką łańcuchową DIGGA Trencher BigFoot 1200 HiDrive. Poprzez zastosowanie tak wysoce profesjonalnego sprzętu możemy wykonać otwór liniowy aż do 100cm głębokości, szerokość natomiast jest regulowana i wynosi od 10-25cm. Długość wykopu jest nieograniczona. Przy wykorzystaniu takiego rozwiązania możliwe jest wykonanie otworów liniowych w prawie dowolnym terenie. Ta nowoczesna metoda wykopu gwarantuje idealnie prosty wykop o zadanych parametrach przy minimalnym nakładzie pracy oraz małej ingerencji w podłożu.

Frezowanie pni

Firma garden4everyone świadczy usługi z zakresu frezowania pni. Chcąc uzyskać płaską powierzchnię na ogrodzie, działce, przy kształtowaniu krajobrazu czasami natrafimy na wystające z ziemi korzenie drzew, powstałe w wyniku wycinki. Ręcznie są prawie niemożliwe do usunięcia. Z pomocą przychodzą nam pracownicy firmy garden4everyone wyposażeni w odpowiedni sprzęt Miniładowarkę Avant wraz z tarczowym frezem do pni lub napęd wiercący Digga hiDrive pd7 wraz z pionowym frezem ścinającym. Przy wykorzystaniu takiego sprzętu żaden pień nie będzie już dla Was problemem. Na cenę usługi składają się następujące składniki: dojazd oraz dostęp do usuwanego pnia, głębokość frezowania, średnica (wielkość) pnia oraz liczba pni do usunięcia. Jeżeli tylko posiadacie taką niedogodność u siebie na działce i chcielibyście się raz na zawszę z nim uporać to firma garden4everyone serdecznie zaprasza do kontaktu.

Odwierty pionowe

Wykonanie odwiertów pionowych dla pracowników firmy garden4everyone nie stanowi najmniejszego problemu. Wyposażeni w ładowarkę Avant wraz z zestawem wiercącym Digga HiDrive PD7 są w stanie wykonać każdy otwór. Od 15mm do aż 900mm do głębokość 2 metrów. Poprzez wykorzystywanie tak wysoce zaawansowanego sprzętu Firma potrafi wykonać otwory niemalże w każdym terenie. Cena natomiast uzależniona jest od: dojazdu do miejsca, w którym ma zostać wykonany otwór, średnicy wykonywanego otworu, głębokości, materiału w jakim będzie wykonywany oraz ilości odwiertów. Wykonanie otworu wiertnicą zastosowanej na ładowarce Avant skraca czas potrzebny do wykonania prac oraz przede wszystkim ingerencja w podłoże jest mało inwazyjna, nie jak ma to miejsce przy ręcznym wykonywaniu otworu. Jeżeli potrzebujesz wykonać otwór pod: ogrodzenie, nasadzenie drzew aż do 90cm, nasadzenie roślin, słupków, znaków i innych tego typu otworów, to oferta firmy garden4everyone skierowana jest właśnie dla Ciebie.
parallax background

Nasadzenia

Usługi nasadzenia

Firma garden4everyone świadczy usługi w zakresie posadzenia drzew, krzewów oraz roślin. Dysponuje wiertnicą Digga połączoną z ładowarką Avant. Dzięki temu może wykonać otwory pod nasadzenia od 150 mm do 900 mm. Wiemy jednak, że wasze projekty nie zawsze pozwalają na wykonanie tej usługi maszynami. My nie boimy się wyzwać zasadzimy wasze roślinki ręcznie – gdzie tylko chcecie. Cena uzależniona jest od wielkości wykonywanego otworu, głębokości odwiertu oraz ilości otworów. W celu otrzymania szczegółowej wyceny, prosimy o przesłanie zdjęć oraz opisu planowanych odwiertów. Zapraszamy do uzupełnienia Formularza Kontaktowego w zakładce KONTAKT.

Rozkładanie agro-włókniny

Na odpowiednio wyprofilowanych spadkach terenu (tzw. skarpy), możemy dla Państwa rozłożyć geowłókninę + dodatkowo zakotwiczyć ją (tzw. Bordami) materiałem trzymającym. W/w metodę stosuję się nie tylko na skarpach. Wszędzie tam gdzie jest bezpośredni kontakt skały z glebą radzimy zastosować taką izolację. Wyeliminujecie dzięki temu przerost chwastów pomiędzy kamieniami.

Rozkładanie siatki na krety

Siatka na krety to podstawowy i jednocześnie niezawodny element ochronny przez zwierzętami ziemnymi. Zainstalowanie tego zabezpieczenia zgodnie ze sztuką ogrodową jest gwarancją pięknego trawnika - bez dziur i wyżłobień po kretach i nornicach.